„Într-o țară așa de frumoasă, cu un trecut așa de glorios, în mijlocul unui popor atât de deștept, cum să nu fie o adevărată religie iubirea de patrie și cum să nu-ți ridici fruntea, ca falnicii stămoși de odinioară, mândru că poți spune: Sunt român! „

„Într-o țară așa de frumoasă, cu un trecut așa de glorios, în mijlocul unui popor atât de deștept, cum să nu fie o adevărată religie iubirea de patrie și cum să nu-ți ridici fruntea, ca falnicii stămoși de odinioară, mândru că poți spune: Sunt român! „

Alexandru Vlahuță

Felicitări, pentru deosebitele activități, cadrelor didactice de la învățământul preșcolar ( Grădinița cu Program Normal Nr.1 Borcea- grupele mică, mijlocie, mare/ Grădinița cu Program Normal Nr.3 Borcea- grupele mică, mijlocie) și celor de la învățământul primar ( Liceul Tehnologic Nr.1 Borcea, Corp B-clasele pregătitoare, I, II, IV)/ Structură Școala Gimnazială Nr.3 Borcea, Corp B- clasele pregătitoare, I, II, III), dar și micilor românași!

LA MULȚI ANI, ROMÂNIA!

La mulți ani, dragi români!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support