Școala Altfel -,, Prieteni fără frontiere „- clasa I B – Structura Școala Gimnazială Nr. 3 Borcea

Mulțumim comandantului Bazei 86 Aeriene Borcea și echipei care ne-au găzduit și însoțit pe parcursul vizitei!

Primul pas făcut pentru realizarea României Mari- 24 IANUARIE 1859

Ne-au prezentat o parte din ceea ce presupune rutina zilnică într-o bază aeriană, meseria de pilot, inginer mecanic, mecanic, militar, tipurile de avioane din dotare și în linii mari cum funcționează acestea și de asemenea cum se face mentenanța unui avion. Azi s-au stârnit multe idei, curiozități și probabil visuri în mințile unora dintre elevii noștri! Să trăiți!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support