Festivitatea de premiere la sfârșitul anului școlar 2021-2022

După un an de muncă intensă și implicare maximă a cadrelor didactice și a elevilor Liceului Tehnologic Nr 1 Borcea, a venit și momentul bilanțului, fiind răsplătiți cei care au obținut performanțe deosebite.

În cadrul unității noastre de învățământ se dă o luptă cu adevărat aprigă pentru a exprima o formă a gândului, pentru a elimina rutina plicticoasă, pentru ca elevul să afle setea cunoașterii și, prin acestea, să-și dezvolte capacități de ierarhizare a propriilor pasiuni și înclinații.

Mulțumim domnului primar Nedelcu-Pațurcă Theodor Aniel și Consiliul local al Comunei Borcea pentru stimulentele financiare acordate elevilor olimpici, dar și pentru premiile acordate în cadrul festivității.

Felicitări, dragi elevi!

Vacanță plăcută tuturor, iar celor care vor susține examenele naționale, mult succes!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support